Naše setkání o víkendu na Suškách vyšlo jak počasím, tak i účastí.

U boudy pod Střední věží jsme pohovořili, popili a bohatě pojedli jako vždy.

Pouze Tafi a Blani poté vyrazili do skal vylézt vyhlídnutý vrchol a patří jim velký obdiv a díky za repre našeho klubu .

Všem ostatním díky že dorazili a našli si čas o svátcích jara.

Ahoj na schůzi 4.4.

Krulda

 


O víkendu proběhl tradiční ples v Liberci na Šutru, který je určen hlavně pro lezeckou komunitu.

V hojném počtu jsme zavítali do víru tance, hudby, společenského chování a hlavně se pobavit.

Večer se protáhl do ranních hodin a každý si ho určitě užil.

A moc nám to všem slušelo. Tak za rok ….

Táňa

                  


Slanění, které proběhlo na Ahojce se dle ohlasů členů klubu vyvedlo.

V počtu 33 jsme se sešli a společně prožili tři pohodové dny.

Z rozhledny Slovanka bylo slanění originální a určitě nás všechny překvapilo, stejně jako počasí, které se ozvalo přicházející zimou.

Dva večery hraní na různé nástroje, zpěv, množství jídla a pití, utužilo kolektiv.

Bylo veselo a tak to má být. Všem příchozím z mé strany veliké díky .

Zvažte všichni možnost, využít chalupu Ahoj na další slanění ke konci roku 2024.


Čas neúprosně běží svými mílovými kroky a náš milý kamarád již minulý týden oslavil v kruhu svých blízkých kulatiny. Jojo, už je to tak, stárneme všichni a v tom je to spravedlivé.

Marcel s kamarádem Ríšou sezvali ke společným oslavám velkou skupinu lidiček do areálu dětského tábora ve Ferdinandově, do prostředí klidu, lesa a přírody, což nám všem náramně vyhovovalo. Na chvíli jsme zapomněli na starosti a věnovali se opravdu skvělému pohoštění, poháry tekly proudem piva, děvčata napekla spousty dobrot, že to na chvíli vypadalo, že snad  přijede slavit  celá republika. U ohně se zpívalo, v jídelně se taky zpívalo a ještě navíc tančilo, prostě zábava se podařila. Myslím, že Marcelovi patří velký dík a budeme se všichni těšit na další podobná setkání.


V adventním čase, kdy se doma vaří, peče a smejčí na všechny světové strany, jsme se sešli pod vyhlídkou na Trništi.

Sice poslední slanění už proběhlo v říjnu na Hubertce, ale pěší výlet s partou, svařáčkem a dobrotami v krásném sněhobílém dopoledni se nedal odmítnout. Jarda a Tafi s berlema zůstali doma a sraz zbylých pěšáků byl na Ostrém rohu u pumpy. Tam malé kafíčko a pak šupity po modré i žluté cestou na vyhlídkovou skálu.

Sluníčko vykukovalo nesměle až po obědě, nám všem to však vůbec nevadilo, protože důležitý bylo se setkat a poklábosit Tradiční ochutnávka zimních čajů, domácích lihovin a dalších pochutin se u hořícího ohně a vonících špekáčků letos nesla v duchu vzpomínek na letní časy, kde kdo byl, co zažil a tak.


Tak se rok s rokem sešel a nastal čas pro poslední slanění. To se letos uskutečnilo na Hubertce v Jizerských horách.

I když je chata odlehlá a  na samotě, tak jsme se sešli v hojném počtu. Počasí bylo nádherné, tak z Kočičích kamenů bylo super slanění i panoramatické pohledy do kraje. Myslím si, že se akce vydařila a doufám, že se všem líbila. Moc děkuji všem za účast i dovezené občerstvení. Akci hodnotím kladně a těším se na příští setkání našeho klubu.

Všem přeji krásný svátky a mnoho úspěchů v novém roce.

Kdo máte nějaké foto pošlete Járovi.

Krulda


Ahoj kamarádi,

poslední slanění našeho oddílu, které proběhlo v  polovině listopadu za účasti cca. 40 lidí ukázalo, že je dobré se čas od času vidět pospolu, pohovořit, popít, zahrát na struny a různě se pobavit.

Výlet na Valdštejn i slanění z Mariánské vyhlídky proběhlo za veliké účasti naprosto v pohodě a můžeme se těšit na další slanění v příštím roce.

To se sejdeme na Hubertce v Jizerských horách v termínu 11. – 13. 12. 2020.

Všem děkuji za účast a v galerii najdete něco fotek.

Mějte se fajn a mohli bychom se také občas vídat na schůzích.

Váš předseda.

 


Rok se sešel s rokem a podzimní čas přivál jako každoročně "Poslední slanění" našeho oddílu HK Jizera.
Volba padla na Hausmanku a tak se v den "D" schází zdravé jádro kolem 11 na Bedřichově, odkud plánujeme pěší přiblížení přes Jizerky do Oldřichovského sedla, do stylové hospůdky U Kozy.

Po vydatném posilnění polévkou a pivem Na koupališti se konečně dáváme na pochod, který je naplánován s několika kulturními zastávkami.

První zastávka je u Bedřichovského viklanu, ležícího mimo značené cesty. Karel Tomeš nás vede neomylně k cíli, takže se brzy ocitáme u kýženého balvanu a to by v tom byl čert, aby se nám balvan nepodařilo rozhoupat.

Další kulturní zastávka je u pomníku Václava Porsche, stojícímu u pramenů Černé Nisy. Když jsme se shromáždili před žulovým obeliskem, přečetla nám Kačka celou historii úkladně zavražděného statkáře z Doubí dne 25.června 1874.


Narozeniny člena HK Jizera jsou vždy důvodem k oslavě, zvláště když jde o narozeniny kulaté. Proto jsme se sešli 13.4. u Péti Krulicha v domečku, abychom ho tak trochu překvapili. Péťa v rekonvalescenci po úraze již křepce chodí a je jen otázkou času, kdy opět vyrazí do stěn a na své milované skály. Zatím zvládl celý večer hrát na basu a v závěru oslavy přidal i pár pěkných písní na kytaru. Pro zpestření nám promítnul i rentgenové snímky sešroubovaných pat a obratlů.


Pro nepřízeň počasí se letos tradiční velikonoční "Svařování vína" uskutečnilo až 18.4.

Ani tentokrát se však žádné vedro nekonalo. Sluníčko na konec přece jen vylezlo a tak nám zima ani nevadila.

Při rozebírání schodů na chodníku pod skalami jsme se příjemně zahřáli, děvčata sesbírala odpadky pod skalami až do velikosti pneumatik a pak přišly k chuti opečené buřtíky a další laskominy přinesené našimi drahými polovičkami.

Popilo se pivko, svařené víno a samozřejmě poklábosilo o zážitcích blízkých či dávno minulých.

Dík všem za přiloženou ruku k dílu a príma setkání.


Dnes jsme s děvčaty (a Karlem ) navštívili naše pochroumané kamarády Mácu a Jarina. Marcel má naprasklý kotník z přechodu Krkonoš a nohu v sádře na 6 týdnů. Jarin je po operaci kyčelního kloubu a čile rehabilituje (pro ty, co neví).

U Marcela se nefotilo, ale Jarin byl vděčný objekt. Na berlích běhá tak rychle, že na Obřím sudu byl první.

Pohodové jarní dny a oba moc zdravím.

Táňa


Zase to nějak uteklo a sníh zase nenapadl. Hodně věcí se děje tak nějak jinak, ale naštěstí se najde mezi sedmi miliardami lidí pár takových, kteří některé věci nemění. A tak se i letos uskutečnilo "Poslední slanění" našeho oddílu HK Jizera. Pár lidí se postaralo o to, aby bylo kde, kdy a s čím (pivo). Něžné pohlaví nadělalo pamlsky a Míra Tygřík udělal gulášek tzv. skvostný. 

A pak v den D na Bedřichově. Výlet na Trniště spojený se slaněním a spoustou legrace (plně zabezpečené). Vytvořena feráta ke slaňáku, opečení buřtů a konzumace svařáků, destilátů a ti otužilí i piva.

Večer se veselice přesunula z venku dovnitř chalupy Loko Liberec. Nejlepší a nejsrdnatější byli odměněni dárky a oceněni Vašim potleskem.


Jako každoročně v předvečer svátku práce sešla se hrstka statečných k oddílové veselici. Karel Jakoubě poskytl prostor na své malebné zahrádce, o pití se postarali oslavenci Blani a Smutňák a na nás ostatní zbyla povinnost dát povětrným ženštinám pořádně za uši.

Blani oslavila své životní jubileum a ve finále se prohýbala pod tíhou obrovského pugétu od milovaného Tafíka. U Smutňáka jsme suše konstatovali, že je zase o rok starší a pak už nic nebránilo tomu, pustit se do nachystaných dobrot a opékaných pochutin.


Pár fotek ze Silvestra u Karla.

Pohoda, dobrá nálada a fajn lidi.

Ať je to tak celý rok.

Tafi


Poslední slanění 2013 je již delší dobu minulostí.

Letos jsme jej pojali trochu jinak  než v minulých letech a bude jen na nás, jak to bude za rok. To letošní se  (jako každý rok) vydařilo. Stihli jsme úplně všechno.

Předslanění (v pátek), výlet do skal, lezení, slanění, táborák s buřty a konečně i to Poslední slanění.

Vyhlásili jsme nejaktivnějšího  z nás (Míra Novotný). Tygřík nám uvařil skvělý guláš ve svém mobilním kotli, za což mu velmi děkujeme.


I přes nepřízeň počasí se Novomanželé a Marcel postarali o velice pěkný večer a vlastně celý víkend. K radosti nejen jejich, ale určitě nás všech jsme se sešli v nevídaně hojném počtu a v bujaré náladě. Skvělá nálada,oheň, kytara, víno, pivo, fernet …… Prostě vše jak za stara. Ocelové jádro setrvalo až do nedělního rána. I přes to, že jídla bylo jak na oslavě králů, česnečka ráno přišla všem k duhu.

Fakt to nemělo chybu.

Díky všem a velké díky Jardovi a Lence      Tafi


Abychom dostáli oddílové tradici, sešli jsme se na Suškách, poklábosili a zahřáli žaludky svařeným mokem. V galerii je pár fotek z vydařené akce.


Tygřík mi poslal pár fotek z předvánoční schůze. Tak je přikládám s těžkým srdcem , že jsem tam nebyl.

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign