Po roce se opět konal štafetový závod  Muchovman. V rámci závodu je také vypsána kategorie jednotlivců. O tom vyzkoušet si kompletního muchovmana jsem přemýšlel už od vzniku tohoto závodu. Letos jsem měl možnost toto zrealizovat. Naše tradiční štafeta se ze zdravotních důvodů nedala dokupy a tak jsem se na poslední chvíli přihlásil na sólo závod. Počasí bylo hlášeno skvělé a tak jsem neodolal.

V pátek před závodem jsem se jel podívat na skalky na Černostudničním hřebeni, abych získal představu o tom co se vlastně leze a jak. Od Honzy Kuny (hlavní pořadatel), kterého jsem zde potkal, jsem získal základní a velice cenné informace o tom, jak to tu celé probíhá. Další informace o tom co a jak lézt jsem získal od človíčka, který tu trénoval (moc děkuji).


V sobotu se uskutečnil nultý ročník Dejwyho horského běhu v Peci pod Sněžkou. Celá akce byla zorganizována jako memoriál za kamaráda, který zahynul v lavině letos v zimě. Když jsem se o tom dozvěděl, bylo rozhodnuto. Když uběhneš půl maratón na asfaltě, tak proč ne dvacku v  Krkonoších.

V sobotu ráno to sice moc vábně nevypadá, ale jedeme. V deset se prezentuji a stále prší. V půl jedenácté se Krakonoš ustrnul a vypíná sprchu. V deset start.

Celá trasa vede.Parkoviště u lanového parku – Milíře – směr Richterovy boudy – svážná cesta kolem Lesní hory – Zelený důl – Pec p. Sněžkou (občerstvovací stanice) - po zelené Chalupa Na Rozcestí – Výrovka – Richterovy boudy – Modrý důl – cíl u kapličky.

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign