Začalo to úplně nevinně. HK Jizera má schůze každý čtvrtek a horolezecký oddíl TJ Jiskra jednou měsíčně. Shodou okolností a co čert nechtěl, došlo k tomu, že ve čtvrtek 1.11. 2018  v jabloneckém EXU  probíhaly dvě oddělené schůze obou oddílů. Po několika pivech a vzájemném setkávání v nespolečenských místnostech uvedeného podniku, slovo dalo slovo a HK Jizera se přemístila do salónku k TJ Jiskra. Po společném přípitku, který zaplatil a přednesl předseda TJ Libor Čech, se rozběhla plodná debata o vzájemné spolupráci a pomoci mezi oběma oddíly.

Pivní bratrství nakonec došlo k názoru, že by bylo krásné spojit oba velkooddíly do společného svazku a vytvořit tak obr oddíl, který svět ještě neviděl. „Jakým jménem by se ten nový oddíl měl jmenovat“ zeptal se předseda Čech. „Tvým, tvým jménem“ volali všichni společně a tloukli orosenými půllitry o oprýskané stoly.  „Ne, ne. To opravdu nejde. Tohle už tu bylo a podobný oddíl založil můj praprapradědeček už před tisíci lety“ oponoval Libor.

Začali tedy padat další duchaplné návrhy jako Jizerská Jiskra, Jiskřící Jizera apod.

Nakonec společné namlouvání skončilo, jak jinak, než na majetkovém vyrovnání. Když se probíralo, co který oddíl do společné kasy přinese, zjistilo se, že bohatá Jizera vlastní pípu s chlaďákem a Jiskra nic adekvátního nemůže nabídnout. Ke sloučení obou oddílů nakonec nedošlo a tak alespoň předseda Čech a předseda v demisi Tafi, potvrdili rukoudáním a soudružským polibkem nehynoucí přátelství na dalších sto let.

Ještě před koncem setkání se členové obou oddílů dohodli na společném sobotním výletě do Jizerských hor. Tato dohoda byla řádně zapita a následně byla historicky první společná schůze ukončena. A co z toho všeho vlastně plyne? Jelikož se dětem v Česku dává křestní jméno často po předcích, jmenoval se Praotec Čech, pravděpodobně, Libor.

 

Tak Jiskro ahoj a zase někdy.

 

PS: Ten výlet do Jizerek opravdu proběhl. Novotňák, společně s hasiči, zachránil Jizerky před požárem a došlo i na lezení. Z toho ale, bohužel, nemám fotky.

 

Komentáře  

+2 # Libor 2018-12-11 08:11
Milý Fando, napsal jsi to nádherně. První společná schůzka proběhla podle očekávání v přátelském duchu, ale obě strany zjevně nebyly připraveny činit zásadní rozhodnutí. Navíc předvánoční doba, kdy se bilancuje a pořádají se tradiční akce (viz Poslední slanění), není pro systémové či personální změny úplně vhodná. Ze strany Jiskry můžu přislíbit trpělivost a vstřícnost pro další vyjednávání. Jsme jednoznačně oddílem mladých lidí a nic nás nenutí dělat ukvapená rozhodnutí. Nepochybuji, že se časem vyřeší i otázka vlastnictví a užívání pípy s chlaďákem (skromně jsme zamlčeli, že máme dvojpípu) :lol:
Všem kamarádkám a kamarádům z Jizery přejeme klidné a pohodové svátky a těšíme se na další setkání v lednu 2019
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jarda H. 2018-12-11 15:29
Ač neúčasten prvního namlouvání, jsem nadšen!!! Pípa nepípa!
Jarda H.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign