Noc tuleních pásů 2010

Po přesunutí termínu Dřevěného Krakonoše pro nedostatek sněhu se o tomto víkendu rozeběhl seriál Český pohár ve skialpinismu 2010. Místo konání Jánské lázně, čas startu 17.00. Z čehož je jasné, že se běží za tmy s čelovkami. Sněhu je opravdu dostatek.

Všude dobře přes půl metru prašanu a aby závod nebyl tak jednoduchý, začíná před startem hustě sněžit a foukat. Blanička ve funkci fotografa a povzbuzovače letos vyráží na trať s předstihem, ale díky zapomenuté hůlce u mně ve futrále na lyže se několikrát proběhne po Jánkách sem tam.

A tak zas ve chvatu vyráží směr Černá hora, aby zastihla startovní pole co možná nejvýše. V chumelenici, která pro ní není určitě nic příjemného.

Na startu panuje příjemná nálada. Potkávám staré kamarády, kteří hýří vtipem a optimismem. Úsměv na tváři nám bere startovní výstřel a nálada rázem padá na bod mrazu. Tradiční běh z kolonády po silnici k lanovce okamžitě odhaluje, kde se stala chyba. V přípravě. A tak v tomto duchu se pro mě odvíjí celý závod. Neustále se mi v hlavě honí myšlenky, proč jsem pro lepší kondici neudělal to či ono. Ale bojuji. Sám se sebou, soupeři, s křečemi. Závod je to ale krásný. Atmosférou, zajištěním a krajinou, v které se koná. Při sjezdu do Pece se obloha trhá, přestává sněžit a začíná svítit měsíc. Toto idylické prostředí dává zapomenout  na bolesti, které se linou celým tělem. A tak po třech a půl hodinách jsem opět na kolonádě. V křeči objímám Blani a děkuji ji za podporu na trati. Poděkovat musím taky Jardovi Klápštěmu za tradiční povzbuzení na Černé hoře a omlouvám se mu za nekomunikování. Ale fakt to nešlo.

Sedíme s Blani u piva a je nám trochu líto, že tu s námi není někdo další z oddílu. Je to krásný sport, pří kterém člověk může uplatnit jak svou fyzickou schopnost, tak zkušenosti  z pohybu v horách. A když vyjde počasí, sjezdy v prašanu jsou přímo lahůdkové, není co dodat.

Tak 20.2. na Vertical race z Pece na Luční. Je to novinka,  ale večírek na Luční? No řekněte, není to lákavé? Tak se těšíme, Blani a Tafi.

 

 
Copyright © 2007 - 2020 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign