Ačkoliv počasí nebylo úplně nejlepší vyrážíme s Blani na poslední výlet roku 2012. Cíl Krkonoše oblast Lysá hora - Labská. V Rokytnici není ani kde zaparkovat. Na sjezdovce lidí jako maku a tak hned mizíme směr Huťský potok. Není to vzhledem k množství sněhu úplně nejšťastnější volba, ale jsme tu úplně samí.

Cestou při přenášení  míst bez sněhu oba vstoupíme (každý jinou nohou) do exkrementu a tak další cestu provází diskuze, zda je to známka příslibu štěstí do příštího roku a nebo ( snad ne), že nás právě opustilo. Dojdeme na Dvoračky, čímž vstupujeme do davu. Další dav běžkařů se hrne od sedla. V hospodě není ani kam položit batoh, tak dáváme svůj čaj, Blani suché tričko a velíme k ústupu po sjezdovce, neboť nad cestou končí svět a je jen bílá tma. Sjíždíme dolů po z části ledové, uměle zasněžené sjezdovce k lanovce a jen kroutíme hlavou nad davem u ní. Běžíme k autu, u potoka omyjeme exkrementy z vibramu a  mažeme domu na oběd a hlavně za klidem. Snad nám po novém roce něco napadne a sluníčko zasvítí, abychom s Vámi ostatními mohli dojít hlouběji a dál do hory.

K oslavě nového roku a rozloučení se starým se vykopáváme ve 23.10 hodin. Běžíme na nejbližší kopec nad jabloncem. Na Petříně si připíjíme s oddílovou sekcí Kokonín a kráčíme domu.

Tak kamarádi, ať nás potkávají jen samé pěkné věci v tom roce 2013.  Tafi a Blani

Ps. Ve foto galerii je i pár fotek z tradiční  mše  ve Skaláku a na Koupáku. Na Koupáku bohužel zřejmě naposled, neboť  třicátého byla dopitná a Ende.

 
Copyright © 2007 - 2020 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign