Ve dnech 1-3.4 jsem se tradičně zúčastnil s Jirkou Janovským z Mladé Boleslavi  etapového závodu v Západních Tatrách. Letošní zima skialpinismu příliš  nepřála. Nejlepší podmínky byly zřejmě u nás v Krkonoších a proto sem bylo přesunuto finále Českého poháru. Pavel Jirsa připravil v rámci možností velice kvalitní trať na Medvědině.Trasa měřila 20 kilometrů s celkovým převýšením 1840 metrů.

Závod proběhl vcelku v pohodě a tak po zjištění, že jsem obsadil celkově v Českém poháru 9 místo ve veteránech, jsem neměl důvod se netěšit na Boky. Jediné co vrývalo vrásku do čela byly pohledy na obrázky z Tater, kde sněhu zoufale ubývalo. Těsně před termínem jsem byl přesvědčen (a ne jen já) že závod nebude.

Ve středu bylo rozhodnuto. Závod bude za každých podmínek. Pořadatelé se poprali se situací výborně. Vše klapalo jako na drátku. Byl to opět neskutečně krásný zážitek a organizátoři předvedli to co mě nenapadalo ani ve snu.. Tratě vedli převážně po sněhu (I když při přicházení na start první etapy jsme si připadali jako parta pomatenců. Teplota 14 stupňů, déšť a po sněhu ani památky (kam oko dohlédlo), sjezdy byly vskutku excelentní a záživné. Šlo se na lyžích, na mačkách, po skalách ve žlabech, prostě vše na co si v horách vzpomeneš.

Bylo by  zbytečné pět ódy na celou akci. Kdo chce zažít přátelskou atmosféru, stále dobrou náladu lidí kolem  a pohyb v krásné scenérii  Západních Tater, nechť jede příští rok se mnou. Pokud mi to zdraví dovolí a z hora nám nadělí trochu sněhu, tak pojedu zas.

A kdo se chce podívat jak to bylo nechť skoukne pěkné video od Jana Kirdaje, který jej točí jako účastník během závodu. K vidění  na   http://www.vimeo.com/22016010.