Rok utekl a opět vyrážíme do skal Ostrova.

Od 1.7. do 9.7. nás bylo v Ostrově pár, ale během těchto dnů se v kempu vystřídalo více než 20 členů našeho klubu.

I letos se vezly sudy a byl důvod, oslava kulatin našeho kamaráda Jarina. Slavilo se průběžně celý týden.

Naše tradiční setkání je o výletech po okolí, o cyklovýletech ale hlavně o lezení.  Oblast je nám známá, každý si šel tam, kam ho skály táhly a síly stačily.

Většinou se lezou klasické cesty. Jak oddíl stárne….přichází na řadu mladá generace. Letos to byla Klárka Cicvárková, která překvapila svou houževnatostí a na prvním si zvedla několik hezkých cest.

O veselou historku se letos dělí Jára s Dášou. Už první noc Jáře zmizelo z předsíně stanu jídlo – buřty, toustový chleba a naprosto božský ořechový moučník.

Škoda jídla, ale na Járu si letos zasedla místní liška a její další návštěva byla daleko horší, potvora chlupatá, blechatá odtáhla kamsi do lesa jeden sandál a nevrátila ho.

Marné byly výpravy do lesa a hledání, Jára zbytek pobytu seděla v základním táboře a hlídala naše věci.

Dáša při svém odjezdu podarovala jubilanta novým trikem. Jarin ho okamžitě vzal na sebe a vyrazil oslňovat dorostenky do Refugia. Po odchodu z restaurace zjistil, že místo trika má na sobě cáry hadru, které už tričkem nejsou a určitě ho všechny ty mladé viděly.   Někde udělali soudruzi chybu….

Z mého pohledu se letošní Ostrov vydařil, počasí nám přálo, byla pohoda a až na malé oděrky se všichni vrátili domů v pořádku.

Hezké léto všem, ať se vám ve skalách daří a na viděnou.

Táňa.

 

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign