Jilemnická 50 2010

O víkendu se uskutečnil další závod seriálu SkiTour, který se konal v Jilemnici. Na Jizerce jsem byl popíchnut Jardou Klápštěm, jestli bych nejel. Je to nedaleko, tak proč to nezkusit. Abych v tom nebyl sám, tak jsem ještě přemluvil Honzu Kuska a ve čtvrtek nasadil brouka do hlavy Mírovi Novotnému.

Člověk míní, život mění. A tak po pátečním projetí v perfektních stopách na Bedřichově se mnou v noci cloumá střevní viróza a teplota. Tento stav přetrvává i v sobotu.

Rázem je tu z natěšeného sportovce nemohoucí miminko. Odpoledne zvedám telefon a volám Mírovi, který se vrací z lezení na ledech, aby zapomněl na večerní lenošení a věnoval se přípravě lyží pro zítřejší závod, protože pojede za mě. Nereptal, neodmlouval, neprudil, převzal doklad o zaplacení startovného a odjel splnit nelehký úkol. S potěšením  musím konstatovat, že se úkolu zhostil na jedničku. Jako nakonec všichni tři zástupci našeho oddílu. V konkurenci víceméně lyžařských specialistů na dálkové běhy je umístění kterého dosáhli vynikající. Jarda si pro radost z lyžování ještě zajel sobotní pětadvacítku volně, kde si vedl jak jinak než skvěle.

Všem třem děkuji za skvělou prezentaci toho, že náš oddíl v zimním období nespí, ba právě naopak.

Tady je pořadí:

Jarda Klápště sobota 25km/volně 97 celkem/8 v kat. čas 1hod 14min.
  neděle 50km/klasika 124  celkem/7 v kat. čas  2 hod 56 min
Míra Novotný 50km/klasika 170 celkem/48 v kat. čas 3 hod 12 min
Honza Kusko 50km/klasika 201 celkem/ 8  v kat. čas 3 hod 27 min

 

 

 

 

 

 

Ještě jednou gratuluji a doufám, že se trio objeví na Zlatém cepínu,  kde já opět nebudu neboť jedu lenošit na svahy s lanovkou a konzumovat Bombardino. Skol Tafi

 

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign