Je to již týden co jsme zakončili sezónu 2012 Posledním slaněním. Podle plánu jsme se vláčkem dopravili do Hejnic, kde jsme se posilnili v nádražní hospůdce a vyrazili směrem na Oldřichovské sedlo. Ti co nestačili doplnit energii v hospůdce to ještě stihli v místní cukrárně a pak po cestě, kde jsme ještě opekli buřtíky.

Kdo chtěl tak si slanil z Viničné plotny a pak už se zábava rozproudila v hospůdce na Hausmance, známější však pod názvem U Kozy, podle svého majitele.

Po oficiální části, ve které předseda vyhodnotil mimořádný výkon Jardy Klápště v závodě 1000mi, lezecké výkony Radka Sýkory a horolezecký výstup Karla Jakoubě na Mont Blanc, došlo i na opečená kolena a ostatní laskominy. Snad jsme si stačili pokecat, popít i zazpívat. S Kačkou jsme tentokrát vydrželi hrát až do pozdních ranních hodin.

Sotva jsme si však trochu zdřímli probudil nás naprogramovaný Kozův orchestrion. "Nikdy jsem nevěřil, že může i hudba zabíjet" podotknul Pavlík Soukup, když jsme se marně snažili najít, kde se to vypíná. Nakonec pomohlo rázné vyhození všech jističů a mohli jsme ještě nějakou chvilku dospat.

Ráno posilněni čajem a plni společných zážitků jsme se vydali zpátky k domovům. Pěšky přes Jizerky jsme šli už jen sami dva s Lenkou. Asi nám to Jizerácké jádro trochu stárne.

Dík všem za účast a kolektivní zábavu a třeba zase někdy příště ...

 
Copyright © 2007 - 2022 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign