alt

Jako již tradičně, sešli jsme se poslední dubnový víkend, abychom upálili povětrné ženštiny, oslavili narozeniny paní předsedové a tentokrát se zpožděním i narozky Raďasovy. Celá akce se báječně vydařila, přišel se na nás podívat i nedávno zrepasovaný Míša, Janička dobelhala přes rokli o berlích a Ferry s Dášou přijeli po vlastní cykloose.

Pečlivé přípravy velkých ptáků (krůt) se vyplatily, neboť masíčko z nich pak bylo šťavnaté a báječně stravitelné. Díky Cícovi a Karlovi Tomešovi bylo na čem opékat a nový rožeň prošel zatěžkávací zkouškou bez ztráty kytičky. Pod Karlovým stálým dohledem se masíčko opékalo až do pozdních večerních hodin.

Kája Jakoubě se naopak osvědčil jako skvělý barman, čepující vynikající červené pivo značky Konrád. Přestože vypadalo na pohled jako malinovka, chutnalo báječně a teklo do nás doslova proudem.

Když došlo na pálení povětrných žen, konstatovali jsme, že žen, které s námi jezdí na akce, máme v oddíle nedostatek a že si je musíme spíš hýčkat a ne je upalovat. Tak jsme nakonec upálili jednu neživou, zato báječně hořící. Jarin to vzal s tím hýčkáním vážně a osobně se každé přítomné ženštině průběžně věnoval. Snad to zabralo a pojedou s námi příště zase.

Za malebného zvuku kytar a družného klábosení se večírek protáhl až do ranního kuropění. Znaveni po dobrém jídle a pití jsme si na chvíli zdřímli a bylo tu ráno. Jídla neubývalo, tak jsme se museli pochlapit a pěkně zabrat špónu. Došlo i na krůtí polévku, která byla vynikajícím zpestřením pro všechny labužníky.

Všem patří velký dík za zdárný průběh celé akce. Kdo se zůčastnil, ví sám, jaké to vše bylo a kdo nepřijel, o hodně přišel. Dík a zase někdy příště, Jarda

 
Copyright © 2007 - 2022 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign