Pršelo delší dobu a ochladilo se tak, že to vypadalo, že už máme zimu tady. Není divu, podzim již na dveře zaklepal. My jsme však nelenili a domluvili se s Pavlem a Mirkou Luňáčkovými, abychom společně vyrazili za ferrátami do Lužických hor.

Sluníčko v předpovědi se pomalinku hlásilo, aby nás pak překvapilo svou silou po poledni na stěnách na Oybíně. Turistů kolem nás bylo dost, hub taky, a tak se Mirka vydala do lesa sbírat a my ostatní jsme vyrazili na Alpiner Grat. Na vršku u chaty Töpferbaude bylo příjemné posezení a pivo s čočkovou polévkou chutnalo výtečně. Potom jsme pokračovali pěšinami zpět k autu a pak se přemístili do Jonsdorfu. Cesta na Jeptišku (Nonnenfelsen) byla v odpoledním slunci pěkně vyhřátá a všude kolem byli tatínkové se svými ratolestmi. My s Jardou jsme vzpomínali na Tobíkovo  první lezení na Vodní bránu během letošních prázdnin.

Lezení na ferrátě bylo prima, na vršku u chaty jsme se zapadajícím sluníčkem poseděli u kafíčka a Mirka se pochlubila svými úlovky. Cestou domů jsme se všichni těšili na české pivko a celý den jsme zakončili posezením U Seidlů v hospůdce. Nečekaně slunečný den se vydařil a budeme se zase všichni těšit na další setkání, třeba v Děčíně na stěnách.

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign