Příznivá předpověď počasí na víkend nás vylákala vyrazit do oblasti Oybinu na ferátu Jeptiška (Nonnenfelsen) a Alpský hřeben (Alpiner grat).

Raďas s Kačkou v sobotu 5.9. postupně nabírá mě, Lenku a Dášu a pak už uhání směrem na Petrovice, kde kousek za hranicí se zmíněné cesty nacházejí. Obě jsou blízko a tudíž ideálním cílem na jednodenní výlet.

Zanedlouho již parkujeme za 1 € v obci Kurort Jonsdorf a vyrážíme pod Jeptišku. Necháváme odlézt skupinku před námi a pak už si užíváme hezké partie cesty až pod klíčový převis. I ten však v pohodě zvládáme a pak už si užíváme jako třešničku na dortu závěrečnou lávku na visutých lanech. Na vršku se moc nezdržujeme a sestupujeme k autu, kde dáváme svačinku a sdělujeme si čerstvé zážitky.

Potom přejíždíme na parkoviště Hochwaldblick a pak po žluté značce pod nástup ferraty Alpiner grat. Před námi je početná skupina lezců a tak čekáme až odlezou. Mají s sebou dívenku, která se občas zasekne a ostatní ji povzbuzují. Podřizujeme se jejich tempu a tak víc čekáme než lezeme. Nakonec však všichni zdárně dosahujeme vrcholu a posilněni malou svačinkou sestupujeme zpátky k autu.

Přejíždíme hranici a za chvíli již sedíme v útulné hospůdce v Rynolticích. S raďasem si dávám "vánoce" řízek s bramborovým salátem. Příjemně nasyceni a napojeni se vydáváme na cestu k domovu. Krásný den zakončujeme na Černé Studnici, která slaví 110 let a kde opět po 25 letech hraje kapela Volupsije.

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign