Pozdě ale přeci vkládám alespoň několik fotek z návštěvy lezecké oblasti, která se nachází 50 km. pod Vídní. Tuto oblast jsem s Blani navštívili při cestě na Pálavu. Což se nám jevilo jako dobrá varianta pro prodloužený Burčákový víkend. Oblast se vyznačuje několika zajištěnými cestami  a spoustou cest lezeckých. Zdolali jsme zajištěnou cestu   HTL steig obtížnost E a lezeckou cestu Duettsteig 5-.

Zajištěná cesta se vyznačuje pouze zajištěním lanem bez kramlí pro nohy. V minulosti zde byly pouze borháky bez ocelového lana . To si po absolvování cesty nedovedu pouze s feratovým setem představit. Cestu absolvujeme v lezečkách, což je doporučeno v průvodci. Na celé cestě je velice málo míst, kdy obtížnost spadne pod klasifikaci C. Převažuje klasifikace D. Příjemné je po dolezení na vrchol, že se nacházíte 500 metrů od restaurace. Nelením a získávám morál na další den, kdy si lano budu tahat sám.

V cestě  Duettsteig naleznete vše. Komíny,spáry, stěny. Vše je příjemně zajištěno borháky. Vápno je neolezené a příjemné.

Spaní je na parkovišti přímo pod stěnou a k cestám opravdu kousek. Jedinou vadou na kráse je velká popularita této oblasti s ní spojená velká návštěvnost i ve všední dny. Ale i přesto se sem určitě někdy vrátíme.

Tafi a Blani

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign