MeridaBike 2010

Jelikož lezecká sekce našeho oddílu zřejmě dospává zimu, kterou strávila aktivně na překližce, rozhodl jsem se napsat alespoň několik vět o aktivitách na poli MTB. Po týdnech nepříznivého počasí přišla odměna v podobě přepychového počasí.

A tak mé obavy, že závod Merida Bike Vysočina na 80 km bude opět peklem, se v týdnu začaly rozplývat. Ještě v týdnu jsem lákal Jardu Klápštěho, což se později ukázalo jako dobrá věc, pro zviditelnění našeho oddílu.

Akce Merida Bike Vysočina nemá zřejmě svou velikostí, na půdě naší republiky, konkurenci. Třídenní závod profíků - sprint,cross-country a distanční závod na 40 km. Takže je na co koukat. Pro ty co mají pocit, že MTB je málo adrenalinové, připravili pořadatelé Freestyle exhibici Petra Kuchaře. A pro zklidnění na večer kapely jako David Koller & band a podobně. Pro veřejnost samozřejmě několik závodů, včetně maratonu na 40 nebo 80 km. Pro dětičky pak divadlo, bikovou školu a spoustu soutěžních disciplín. Na vysočině panovalo skvělé počasí, nicméně zem byla řádně promáčená a tak bláta bylo všude dostatek. Bylo jasné, že trať do neděle, kdy se jede maraton pro veřejnost, nevyschne. Jarda nakonec přijel v pátek večer a stále váhal zda se přihlásit nebo ne. Probíhalo utvrzování, že každý jeden z nás je na tom hůř než ten druhý. Líčili jsme si všechny kašlíčky a rýmičky, které znemožňovali trénování. Nakonec se přihlašuje.

V sobotu se jedeme s holkama projet, za krásného počasí, po již téměř vyschlých lučních a polních cestách. Do lesa se moc nepouštíme, jelikož tam je bahna opravdu dost a dost. Odpoledne sledujeme profíky na trati crosss-country. I přes obtížnost trati se vše zdá být jednoduché. I umělý sjezd z cesty po kamenech, který má sklon bezmála 45 stupňů. Kdyby něco takového bylo na trati maratonu, tak nevím co bych dělal, protože se to nedalo ani sejít. Neděle ráno - je opět krásně. V devět vyrážíme na trať maratonu. Lesní cesty skýtají úúúžasné bahenní koupele. Před průjezdem stadionu, po absolvování 40 km, mě předjíždí Jarda se slovy, že mu každým okamžikem dojde. Nevím co mu mělo dojít, ale já ho viděl až v cíli.

To nejhezčí nakonec. Jardův výkon byl natolik skvělý, že se umístil v kategorii M-50 na třetím místě. A tak, díky jemu, se zaskvělo jméno našeho oddílu na obrovské tabuli při vyhlašování. Jardovi tak moc gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci. Je prostě jako víno. A nebo že by to bylo tím vínem, které večer před závodem při muzice David Koller & band konzumoval? Vysočina je krásná jak pro ježdění na kole, tak pro lezení. Jenom to lezení je lepší asi naplánovat na dny v týdnu, protože podle počtu aut pod Drátníkem, okolo kterého vedla trať maratonu, usuzuji, že tam bylo jako vždy přelidněno. (Tafi)

 

 

 
Copyright © 2007 - 2020 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign