V sobotu 18.6 se uskutečnil další roční MTB maratonu Malevil cup v Jablonném  pod Ještědem. Naše barvy hájil Jarda Klápště a Já. Počasí z pátku na sobotu zaznamenalo velký zvrat a tak se trasa změnila v bahenní lázeň. Člověk vydrží takřka vše, ale horší je to s technikou. Po pár kilometrech přestává fungovat skoro vše. A tak následuje mytí řadících a pohonných agregátů při každé možné příležitost.

Naštěstí je na trati několik stánků s mechanickou pomocí a tak si nechávám alespoň promazat řetěz, aby byl alespoň na pár kilometrů pokoj.

S Jardou se sjíždím asi na 80 km. Naše chuť závodit nás vede ke zrychlení a oba zkoušíme na toho druhého co se dá. Celou tuto zábavu ukončuje deset kiláků před cílem klacek který mi namotá přehazku a tak začínám řešit jen to jak dojet. Nakonec se mi podaří  násilím přehazovačku narovnat a dojet. Zablácení, ale spokojení, že jsme si dokázali, že to i  přes přibývající roky to stále jde. Byl to pěkný závod, hlavně díky Jardově chuti stále bojovat a že mu to jde. Tak příště tu zábavu dotáhnu až do finále a rozdáme si to v cílové rovince.

Gratuluji Jardovi a děkuji Blani za morální podporu.

Tafi

 
Copyright © 2007 - 2020 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign